رضایت شغلی کارکنان در محیط کار امروز

برای اولین بار طی سال‌های گذشته، نسبت کارکنانی که از شغل خود ابراز رضایت کرده‌اند، جهش قابل ملاحظه‌ای داشته و از 81٪ در سال 2013 به 88٪ در سال 2016 رسیده است (منبع: گزارش رضایت شغلی و تعلق شغلی کارکنان از SHRM). یکی از عوامل رضایت شغلی بالا، بهبود وضعیت اقتصادی است؛ زیرا کارفرمایان تمایل و هم‌چنین امکان بیشتری برای افزایش دستمزد، مزایا و ارتقای کارکنان خود داشته‌اند. علاوه بر این، با پایدار شدن بازار کار، کارجویان نیز از فرصت‌های ایجاد شده در موقعیت‌های شغلی متناسب با توانمندی‌ها و علایق خود، نهایت استفاده را بردند و همین منجر به افزایش رضایت شغلی شده است.

اکثر سازمان‌ها می‌کوشند رضایت شغلی کارکنان خود را افزایش دهند، اما همه‌ی آن‌ها در تحقق این هدف موفق نمی‌شوند. به همین دلیل، متخصصان حوزه منابع انسانی باید دانش خود را درباره عواملی که می‌تواند رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهد و هم‌چنین ارتباط رضایت شغلی با موفقیت کلی سازمان، توسعه دهند.

عوامل رضایت از محیط کار

افزایش سطح رضایت شغلی و تعلق کارکنان، اقداماتی فراتر از پرداخت حقوق مناسب و اعطای مزایا می‌طلبد. فهرستی که در ادامه آمده است، جنبه‌های کلیدی رضایت شغلی را از دیدگاه کارکنان شرح می‌دهد:

  • احترام: طبق گزارش SHRM، کارکنان مهم‌ترین عامل مؤثر بر رضایت شغلی را «حفظ احترام در رفتارهای کلیه‌ی کارکنان» می‌دانند.
  • اعتماد: کارکنان، اعتماد میان خودشان و مدیریت ارشد را یک عامل بااهمیت دیگر در رضایت شغلی دانسته‌اند. علت این موضوع، می‌تواند وجود عدم قطعیت در فضای کاری در سال‌های بعد از رکود باشد.
  • امنیت شغلی: اگر این تجربه را دارید که هر روز با تردید درباره‌ی امنیت شغلی خود به سر کار بروید، احتمالاً موافقید که چنین شرایطی باعث سطح بالایی از اضطراب می‌شود. سازمان‌ها می‌توانند با نهادینه کردن روابط صادقانه و شفافیت درباره‌ی وضعیت سلامت سازمان و قابلیت اطمینان بلندمدت آن، به کارکنان خود احساس امنیت ببخشند و این یکی از عوامل موثر بر رضایت شغلی کارکنان است.
  • محیط سالم: محیط‌های کاری‌ که عاری از استرس، مسائل اخلاقی، تعرض و یا رویه‌های تبعیض‌آمیز باشد، می‌تواند یک فضای سالم و مثبت برای همگان ایجاد کند و در رضایت شغلی کارکنان تاثیر میگذارد.
  • مسیر حرفه‌ای: هیچ‌کس، خواهان یک شغل محدود و راکد نیست. زمانی که برای کارکنان یک مسیر مشخص برای رشد با فرصت درآمد بیشتر و کسب مسئولیت‌های بزرگ‌تر وجود داشته باشد، احتمال بیشتری دارد که در کار خود حرفه‌ای عمل کنند و این نیز یکی از عوامل موثر در رضایت شغلی است.
  • حقوق و مزایا: حقوق مناسب تنها دلیل رضایت شغلی کارکنان نیست، اما معمولاً رتبه‌ی بالایی در لیست کسب می‌کند. حقوق‌های رقابتی به طور کلی به کارکنان احساس ارزشمندی می‌دهد. در چنین حالتی، کارکنان دلایل کمتری برای جستجوی کار در سازمان‌های دیگر خواهند داشت.

رضایت شغلی چقدر اهمیت دارد؟

شکی وجود ندارد که کارکنان خوب، اصلی‌ترین منبع یک سازمان‌اند. حفظ رضایت شغلی کارکنان، مزایای زیادی برای یک سازمان ها دارد، از جمله:

  • نرخ خروج پایین‌تر کارکنان: خروج کارکنان، می‌تواند یکی از هزینه‌های اصلی واحد منابع انسانی در یک سازمان باشد. حفظ و بقای کارکنان در سازمان، محیط کاری بهتری می‌سازد و شانس سازمان برای جذب و استخدام استعدادهای برتر را بالا می‌برد که منجر به کاهش هزینه‌ها خواهد شد. حرف آخر این‌که: کارکنان با رضایت شغلی بالاتر، به احتمال کمتری سازمان را ترک خواهند کرد.
  • بهره‌وری بالاتر: فارغ از عنوان شغلی و سطح دستمزد افراد مختلف، می‌توان گفت به طور کلی کارکنان با رضایت شغلی بالاتر، به سطح بالاتری از عملکرد و بهره‌وری نیز دست می‌یابند.
  • سودآوری بیشتر: احساس رضایت شغلی و امنیت شغلی در کارکنان می‌تواند به فروش بیشتر، هزینه‌های کمتر و در نتیجه سودآوری بالاتر منجر شود.
  • وفاداری: در صورتی که کارکنان احساس کنند سازمان از صمیم قلب به آن‌ها و منافع‌شان اهمیت می‌دهد، معمولاً کارکنان نیز از مأموریت‌ها و اهداف سازمان حمایت کرده و برای دستیابی سازمان به اهداف خود، سخت تلاش می‌کنند. علاوه بر این، چنین افرادی می‌توانند بر همکاران خود نیز مؤثر باشند و به این شکل، حسن نیت در سازمان اشاعه می‌یابد و رضایت شغلی نیز افزایش پیدا می‌کند.

حفظ رضایت شغلی کارکنان، اولین وظیفه منابع انسانی

حفظ سطح رضایت شغلی کارکنان، به تلاش فوق‌العاده‌ای نیاز ندارد. کارکنان نیاز دارند مورد احترام باشند و قابل اعتماد شمرده شوند؛ در یک محیط امن کار کنند؛ دستمزد خوبی دریافت کنند و فرصت‌های پیشرفت برای آنان وجود داشته باشد. زمانی که سازمان، راه‌هایی برای تأمین این عوامل و نیازهای مهم ایجاد کند، رضایت شغلی کارکنان افزایش خواهد یافت و چنین اقداماتی، به ساختن آینده‌ای قوی‌تر، پایدارتر و سودآورتر کمک خواهد کرد.

لینک مقاله

برچسب ها : #رضایت_شغلی #رضایت_شغلی_کارکنان #رضایت #سنجش_نگرش #سنجش_نگرش_کارکنان
نظرات و پیشنهاد های خود را برای ما ارسال نمایید.